влажность: давление: ветер: | влажность: давление: ветер: | влажность: давление: ветер: |
Полку драгоценных чиновников в Украине прибыло. В компанию к «бриллиантовым прокурорам» добавилась и «золотая ревизорша» - глава Государственной аудиторской службы Лидия Гаврилова. Вот только, несмотря на широкий медиарезонанс дела о золотых слитках, пани Гаврилова по большому счету не оправдала надежд ни падких на коррупционные разоблачения украинцев, ни следователей НАБУ.
Вміння купувати дороге майно задешево – навичка, володіти якою хотіло б чимало людей. Особливо ця риса цінувалася б серед бізнесменів. Однак чомусь найчастіше ми зустрічаємо це вміння серед держслужбовців, зокрема, суддів та прокурорів. Знайомтесь, суддя Апеляційного суду Тернопільської області – Людмила Галіян.
В українських реаліях робота в державних органах вважається малооплачуваною. Не виняток і судова система, в якій офіційні заробітні плати суддів є відносно низькими. Та незважаючи на це, служителі Феміди все ж знаходять можливість не тільки купувати статки на мільйони, але й непогано заощаджувати.
З усіх топ-чиновників, які за останні три роки отримали вироки, фактично у в’язниці півтора року провів екс-заступник Держсільгоспінспекції Ігор Немировський. Решта чиновників отримали більш м’які покарання, або ж вироки стосовно них не набули сили чи скасовані. Так, чинними вже є вироки стосовно п’яти топ-посадовців. Один з них отримав умовний термін, один – штраф, ще один звільнений від відбування арешту у зв’язку із закінченням строків давності, і ще двоє – уклали угоду зі слідством (деталі невідомі).
Прийнято вважати, що суддя повинен бути взірцем у суспільстві та дотримуватися усіх вимог закону та власної присяги. Однак у дійсності таких суддів знайти доволі важко. Натомість до більшості з них виникає ряд запитань з приводу професійної діяльності та способу життя. Знайомтесь, суддя Голосіївського районного суду м. Києва – Олександр Васильович Бойко.
Депутати міськрад Вінницької області отримали по 500 гривень до Дня місцевого самоврядування. Кошти разом із подяками на бланку Верховної Ради роздавали від депутата Петра Юрчишина (БПП). У парламенті повідомили, що таких грамот насправді не видавали. Юрчишин від роздачі готівки відхрестився. Щодо подяк на бланку парламенту, то представник БПП радить купувати такі в канцтоварах.
Часто, працюючи все життя на державних посадах, українські чиновники все одно знаходять можливість придбати елітне майно: житлові будинки, квартири чи автомобілі. От тільки пояснити походження цих статків вони не можуть, адже ні вони самі, ні їхні батьки та родичі ніколи не займалися бізнесом, а, відповідно, великих доходів – не мали.
Доволі багато представників суддівської системи працюють у ній ще з початку Незалежності України. За цей період до професійної діяльності та способу життя таких суддів накопичилося багато запитань. Сьогодні такі судді мають гарну можливість дати на них відповідь – адже вони проходять первинне кваліфікаційне оцінювання.
Миллиардные тендеры, помощники, на которых записаны десятки фирм, обслуживание интересов олигархов — все это из жизни 20 народных депутатов транспортного комитета парламента. В общественном движении «Честно» подробно проанализировали декларации и связи двадцати народных депутатов транспортного комитета Верховной Рады. Здесь собрались одни из самых успешных бизнесменов, которые умеют и знают, как зарабатывать на государственных тендерах.
У 2014 році тисячі суддів, призначених у часи Януковича, опинились в юридичному колапсі – їх 5-річні повноваження закінчилися, а Верховна рада, що на той час мала розглядати їх пожиттєве призначення – боялася розглядати питання суддів, яких ставили представники колишньої влади. Втім, у деяких суддів, які були призначені колишнім президентом у 2012 році, повноваження закінчуються лише зараз.
«Промышленность растет, экспорт увеличивается, страна поднялась в международных рейтингах, полились инвестиции, строятся дороги». «Тотальное обнищание людей, геноцид, власть уничтожает население, 60% людей за чертой бедности, гиперинфляция». Так выглядит наша страна в выступлениях украинской власти и оппозиции. Кому верить?
Аналізуючи декларації українських прокурорів, ми вже неодноразово зустрічали випадки, коли найдорожчим майном родини володіють неповнолітні діти. Південний регіон України – не виняток. Знайомтесь, заступник прокурора Одеської області – Юрій Володимирович Кічук.
Попытка задержания Михеила Саакашвили в начале этой недели и задержание вчера — одно из самых ярких политических шоу в истории Украины. Напомним, как происходили попытки задержать известных политиков за последние несколько лет
Явище, коли представники різних олігархічних та бізнес-груп намагалися влаштувати на роботу до правоохоронних органів, у тому числі Генеральної прокуратури, людей, які б виражали їх інтереси – дуже поширене. Особливо часто подібне можна було побачити у часи президентства Віктора Януковича, однак, чи змінилася ситуація зараз та куди поділися люди, що були в органах репрезентантами колишньої влади?
Чотири будинки загальною площею 1285 м², 8 квартир, 3 автомобілі та декілька земельних ділянок–саме стільки майна можна побачити у декларації одного із працівників Генеральної прокуратури України. Його вартість сягає мільйони гривень, а от розмір доходів є значно меншими. Знайомтесь, начальник управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури України – Олександр Олександрович Лукашенко.
Первинне кваліфікаційне оцінювання – етап, через який протягом двох років має пройти кожен суддя. Свої заявки на добровільне проходження оцінювання подали вже понад 1000 суддів. Серед них – як служителі Феміди зі столиці, так і представники регіонів, до способу життя яких іноді запитань не менше, ніж до їхніх київських колег. Знайомтесь, голова Апеляційного суду Житомирської області – Юрій Васильович Жизнєвський.
До впровадження електронного декларування чиновники не несли жодної відповідальності за брехню у деклараціях. Саме тому там часто були відсутні родичі, рухоме чи не рухоме майно. Однак кримінальна відповідальність за недостовірні дані в декларації покращила пам'ять багатьом чиновникам.
Останнім часом у прокуратурі з’явилося багато молодих облич. Молоді люди, які нещодавно закінчили навчання, вже займають передові посади в районних та місцевих прокуратурах. Однак як часто це стосується звичайних молодих людей, які прийшли до органу з бажанням боротися за справедливість, а не нащадків колишніх корупціонерів?
Процес первинного кваліфікаційного оцінювання суддів розпочався ще весною 2015 року. Одними з перших, хто пройшов цей етап, були судді Апеляційних судів. Зараз проходження оцінювання очікують ще близько 1000 суддів, які зареєструвалися за власним бажанням. Втім, досі залишаються і судді, що перебувають в невизначеному статусі вже 2 роки, незважаючи на те, що проходження ними співбесіди, кінцеве рішення щодо них відкладалося до цього часу. Саме про одного з таких суддів ви дізнаєтесь із цієї статті.
Через війну на Сході України багато прокурорів із Донецької та Луганської областей покинули своє постійне місце проживання та роботу. Сьогодні вони мешкають в інших містах нашої держави. Як наслідок, все майно, нажите прокурорами та їхніми сім’ями на окупованих територіях, фактично стало недоступним для користування. Утім, як виявилося, це не є великою проблемою для них.
СМИ регулярно сотрясают скандалы о внезапно обнаруженном имуществе политиков и чиновников высшего звена, которое неизвестно откуда появилось. Чего стоит хотя бы история с...